Třída jablíčka

• NA POLI
  • NA ZAHRADĚ

Charakteristika tematického bloku:

V tomto tematickém bloku budeme pozorovat změny v přírodě, seznamovat se s elementárními časovými pojmy ( jaro-léto-podzim-zima), se sklizní ovoce, zeleniny a ostatních plodin, které nám příroda dává. Budeme poznávat a rozlišovat druhy ovoce a zeleniny pomocí všech smyslů (chuť, čich, hmat, zrak) a seznámíme se s jejich významem pro zdraví člověka. Využijme rozmanitosti přírodnin k rozvoji tvořivosti, tvořivého myšlení, tvořivého sebevyjádření.

Tematický celek:    JÁ A PŘÍRODA

Tematická část:      KRAJINA KOLEM NÁS

Podtéma:

• V LESE

Charakteristika tematického bloku:

V tomto tematickém bloku si budeme povídat o lese, jeho obyvatelích, budeme určovat druhy stromů a hub. Seznámíme se s ekosystémem lesa. Budeme se učit vnímat přírodu všemi smysly, vytvářet si k ní pozitivní postoj a pozorovat barvy podzimu. Při vycházkách do parku a lesa si připomeneme jak se správně v lese chovat a jak ho chránit.

Kulturní akce na tento měsíc:

24. 10. 2017 – VÁNOČNÍ FOCENÍ 8.00 – 8.30 hod. na naší třídě

Podrobnější informace naleznete v šatně na nástěnkách, které jsou průběžně doplňovány.

FOTOGRAFIE ZE ŠKOLNÍCH AKCÍ NALEZNETE NA TÉTO ADRESE :www.nit.rajce.net/název akce.

Uživatelské jméno a heslo jste obdrželi na Vaší mailovou adresu.

RANNÍ SCHÁZENÍ DĚTÍ JE DO 8.00 hod. (pozdější dobu oznámí rodiče předem učitelce SMS zprávou), tel. čísla jsou k dispozici v šatně na nástěnce.Prosíme omlouvejte své děti pouze SMS zprávou, děkujeme za pochopení.

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ:

Děti, které budou chodit po obědě domů, si můžete vyzvedávat od 12.15 – 12.30 hod.

Děti odcházející odpoledne si můžete vyzvedávat od 15.00 hod., provoz MŠ je do 17.00 hodin.

NAŠE TŘÍDA JE UMÍSTĚNA V PRVNÍ BUDOVĚ, PROVOZ NA TÉTO BUDOVĚ JE OD 6.30 DO 17.00 hod.

Naše nová třída :

DOPORUČENÉ OBLEČENÍ:

PŘEVLEČENÍ PRO HRU VE TŘÍDĚ

• Jakékoliv pohodlné oblečení se zapínáním vždy vpředu
  • Nazouvací bačkory
  • Náhradní oblečení (tričko, ponožky, tepláčky (legíny), spodní prádlo
  • Každé dítě má v šatně vlastní přihrádku a ramínko

PŘEVLEČENÍ NA HRU VENKU

• Nejlépe pohodlné tepláky (holčičky legíny), v případě teplého počasí kraťasy
  • Vhodné sportovní boty

VŠECHNY VĚCI MUSÍ BÝT PODEPSANÉ CELÝM JMÉNEM!

ADAPTACE NOVÝCH DĚTÍ VE ŠKOLCE

Délka adaptačního období je u každého dítěte individuální a proto se i časový průběh adaptace může velmi lišit. Vzniklé adaptační problémy budeme řešit individuálně vždy po dohodě s rodiči.

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči. Pokud se jedná o dítě předškolního věku a již mateřskou školu navštěvovalo, obvykle adaptace není nutná.

Vyladění dítěte ohledně mateřské školy by mělo být vždy pozitivní. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády.

Adaptace nových dětí a dětí mladších závisí na domluvě rodičů s učitelkou a potřebách dítěte.

S jakýmikoliv dotazy, připomínky, problémy, náměty se na nás obracejte. Je přeci v našem společném zájmu, aby byly děti ve školce šťastné a spokojené. Jedině tak budou děti schopné se přirozenou cestou rozvíjet a vzdělávat.