1. TŘÍDA JABLÍČKA

• ČERTÍ ROJENÍ
  • ADVENTNÍ ČAS

Charakteristika:

Společně s dětmi budeme prožívat adventní čas těšením se na Mikuláše a na Vánoce. Všechny činnosti povedou k aktivnímu zapojení dětí do výzdoby třídy, zpívání koled, recitaci říkanek s vánoční tematikou, vyrábění dárečků a přání.

Seznámíme se s lidovými zvyky a tradicemi Vánoc a připravíme vánoční setkání pro rodiče.

DĚTI SE MOHOU TĚŠIT NA NÁSLEDUJÍCÍ AKCE:

5.12. MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA – v dopoledních hodinách

6. 12. DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ „OSKÁREK VE VÁNOČNÍM              BALÍČKU“

13.12. VÁNOČNÍ BESÍDKA  OD 17.00 HODIN ve třídě

18.12. VÁNOČNÍ DEN – v dopoledních hodinách ve třídě

20.12. KDYŽ DRAKA BOLÍ HLAVA- kino – kulturní dům „65“

Básničky a písničky naleznete v šatně na nástěnce.

FOTOGRAFIE Z AKCÍ A VÝLETŮ NALEZNETE NA TÉTO ADRESE: www.nit.rajce.net/……….

Přihlašovací jméno a heslo naleznete na nástěnce v šatně, název akce vždy aktuálně obdržíte mailem.

INFORMACE PRO RODIČE:

RANNÍ SCHÁZENÍ DĚTÍ JE DO 8.00 hod. (pozdější dobu příchodu oznámí rodiče předem učitelce SMS zprávou) . Prosíme, omlouvejte své děti pouze SMS zprávou, děkujeme za pochopení.

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ:

Děti, které budou chodit po obědě domů, si můžete vyzvedávat od 12.15 – 12.30 hod.

Děti odcházející odpoledne si můžete vyzvedávat od 15.00 hod., provoz MŠ je do 17.00 hodin.

S jakýmikoliv dotazy, připomínky, problémy, náměty se na nás obracejte. Je přeci v našem společném zájmu, aby byly děti ve školce šťastné a spokojené. Jedině tak budou děti schopné se přirozenou cestou rozvíjet a vzdělávat.

ADAPTACE NOVÝCH DĚTÍ VE ŠKOLCE

Délka adaptačního období je u každého dítěte individuální a proto se i časový průběh adaptace může velmi lišit. Vzniklé adaptační problémy budeme řešit individuálně vždy po dohodě s rodiči.

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči. Pokud se jedná o dítě předškolního věku a již mateřskou školu navštěvovalo, obvykle adaptace není nutná.

Vyladění dítěte ohledně mateřské školy by mělo být vždy pozitivní. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády.

Adaptace nových dětí a dětí mladších závisí na domluvě rodičů s učitelkou a potřebách dítěte.

.DOPORUČENÉ OBLEČENÍ:

PŘEVLEČENÍ PRO HRU VE TŘÍDĚ

• Jakékoliv pohodlné oblečení se zapínáním vždy vpředu
  • Nazouvací bačkory
  • Náhradní oblečení (tričko, ponožky, tepláčky (legíny), spodní prádlo
  • Každé dítě má v šatně vlastní přihrádku a ramínko

PŘEVLEČENÍ NA HRU VENKU

• Nejlépe pohodlné tepláky (holčičky legíny), v případě teplého počasí kraťasy
  • Vhodné sportovní boty

VŠECHNY VĚCI MUSÍ BÝT PODEPSANÉ CELÝM JMÉNEM!