Třída jablíčka

• ČERTÍ ROJENÍ
  • ADVENTNÍ ČAS

Charakteristika:

Společně s dětmi budeme prožívat adventní čas těšením se na Mikuláše a na Vánoce. Všechny činnosti povedou k aktivnímu zapojení dětí do výzdoby třídy, zpívání koled, recitaci říkanek s vánoční tematikou, vyrábění dárečků a přání.

Seznámíme se s lidovými zvyky a tradicemi Vánoc a připravíme vánoční setkání pro rodiče.

DĚTI SE MOHOU TĚŠIT NA NÁSLEDUJÍCÍ AKCE:

1. 12. MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA – v dopoledních hodinách
  2. 12. DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ „VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ“

13.12. DĚTSKÝ VÁNOČNÍ DEN – v dopoledních hodinách

13.12. VÁNOČNÍ SETKÁNÍ U STROMEČKU PŘED MŠ-začátek  v 16.00 hodin

14.12.VÝLET LOUČEŇ (podrobné informace naleznete na nástěnce v šatně)

Podrobnější informace naleznete v šatně na nástěnkách, které jsou průběžně doplňovány.

FOTOGRAFIE ZE ŠKOLNÍCH AKCÍ NALEZNETE NA TÉTO ADRESE :www.nit.rajce.net/název akce.

Uživatelské jméno a heslo jste obdrželi na Vaší mailovou adresu.

INFORMACE PRO RODIČE:

RANNÍ SCHÁZENÍ DĚTÍ JE DO 8.00 hod. (pozdější dobu oznámí rodiče předem učitelce SMS zprávou), tel. čísla jsou k dispozici v šatně na nástěnce.Prosíme omlouvejte své děti pouze SMS zprávou, děkujeme za pochopení.

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ:

Děti, které budou chodit po obědě domů, si můžete vyzvedávat od 12.15 – 12.30 hod.

Děti odcházející odpoledne si můžete vyzvedávat od 15.00 hod., provoz MŠ je do 17.00 hodin.

NAŠE TŘÍDA JE UMÍSTĚNA V PRVNÍ BUDOVĚ, PROVOZ NA TÉTO BUDOVĚ JE OD 6.30 DO 17.00 hod.

DOPORUČENÉ OBLEČENÍ:

PŘEVLEČENÍ PRO HRU VE TŘÍDĚ

• Jakékoliv pohodlné oblečení se zapínáním vždy vpředu
  • Nazouvací bačkory
  • Náhradní oblečení (tričko, ponožky, tepláčky (legíny), spodní prádlo
  • Každé dítě má v šatně vlastní přihrádku a ramínko

PŘEVLEČENÍ NA HRU VENKU

• Nejlépe pohodlné tepláky (holčičky legíny), v případě teplého počasí kraťasy
  • Vhodné sportovní boty

VŠECHNY VĚCI MUSÍ BÝT PODEPSANÉ CELÝM JMÉNEM!

ADAPTACE NOVÝCH DĚTÍ VE ŠKOLCE

Délka adaptačního období je u každého dítěte individuální a proto se i časový průběh adaptace může velmi lišit. Vzniklé adaptační problémy budeme řešit individuálně vždy po dohodě s rodiči.

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči. Pokud se jedná o dítě předškolního věku a již mateřskou školu navštěvovalo, obvykle adaptace není nutná.

Vyladění dítěte ohledně mateřské školy by mělo být vždy pozitivní. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády.

Adaptace nových dětí a dětí mladších závisí na domluvě rodičů s učitelkou a potřebách dítěte.

S jakýmikoliv dotazy, připomínky, problémy, náměty se na nás obracejte. Je přeci v našem společném zájmu, aby byly děti ve školce šťastné a spokojené. Jedině tak budou děti schopné se přirozenou cestou rozvíjet a vzdělávat.