1. Třída jablíčka

TELEFONNÍ ČÍSLO NAŠÍ TŘÍDY: 731 278 825

PROVOZ VE TŘÍDĚ „JABLÍČEK“ JE  6.30 hod.-16.30 hod.

POTÉ SE DĚTI STĚHUJÍ DO TŘÍDY „SLUNÍČKA“, KDE JE PROVOZ DO 17.00 hod.

ČERVEN

TEMATICKÝ CELEK: JÁ A SVĚT

TEMATICKÁ ČÁST: PLANETA ZEMĚ

TÉMA: NAŠE PLANETA ZEMĚ

V tomto tématu se budeme zabývat naší planetou, Sluneční soustavou a cestami člověka do vesmíru. Získáme obecné vědomosti o sluneční soustavě a seznámíme se s novými pojmy, které se k tomuto tématu vztahují. Budeme se zabývat vlivem Slunce a Měsíce na život na Zemi. Objevíme tajemství točící se zeměkoule a budeme rozvíjet fantazii dětí a vytvářet povědomí o vlastní sounáležitosti se světem, s živou a neživou přírodou, lidmi, společností a planetou Zemí.

TEMATICKÝ CELEK: JÁ A SVĚT

TEMATICKÁ ČÁST: CESTUJEME SVĚTEM

TÉMA:  TĚŠÍME SE NA PRÁZDNINY

V tomto tematickém bloku si budeme s dětmi povídat o blížících se prázdninách. Řekneme si, jak je budeme trávit, kdo pojede na dovolenou a kdo bude u babičky. Seznámíme se z bezpečností u vody, na výletě, při cestování dopravními prostředky apod. Naučíme se na různé druhy nebezpečí správně reagovat a se vším si poradit.

Budeme opakovat písničky a básničky, které jsme se za celý rok naučily. Také si budeme hodně hrát a loučit se se školním rokem. Čeká nás pěší výlet do Klánovic, zpět pojedeme vlakem a určitě cestou stihneme zmrzlinu, kterou si po tak vydatné túře zasloužíme.

Přejeme Vám krásné a bezstarostné prožití letních prázdnin, všem budoucím školáčkům, aby si poslední měsíc ve školce užili a s radostí a nadšením vstoupili 1. září do školy.

Děti se mohou těšit na následující akce:

1.6. – DEN DĚTÍ – dopoledne plné soutěží a her na školní       zahradě. Naše třída má barvu oranžovou (trička, čepice)

5.6. – SLAVNOSTNÍ ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

od 17.15 hod. v naší třídě.

11.6. – Divadelní představení „KOUZELNÝ DALEKOHLED“

(z důvodu nemoci přesunuto ze dne 1. 6. 2018)

19.6. VÝLET DO KLÁNOVIC – pěšky tam, zpět vlakem

Aktuální básničky naleznete na nástěnce v šatně.

Podrobnější informace naleznete v šatně na nástěnkách, které jsou průběžně doplňovány.

FOTOGRAFIE ZE ŠKOLNÍCH AKCÍ NALEZNETE NA TÉTO ADRESE :www.nit.rajce.net/název akce.

Uživatelské jméno a heslo jste obdrželi na Vaší mailovou adresu.

INFORMACE PRO RODIČE:

RANNÍ SCHÁZENÍ DĚTÍ JE DO 8.00 hod. (pozdější dobu příchodu oznámí rodiče předem učitelce SMS zprávou) . Prosíme, omlouvejte své děti pouze SMS zprávou, děkujeme za pochopení.

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ:

Děti, které budou chodit po obědě domů, si můžete vyzvedávat od 12.15 – 12.30 hod.

Děti odcházející odpoledne si můžete vyzvedávat od 15.00 hod., provoz MŠ je do 17.00 hodin.

DOPORUČENÉ OBLEČENÍ:

PŘEVLEČENÍ PRO HRU VE TŘÍDĚ

• Jakékoliv pohodlné oblečení se zapínáním vždy vpředu
  • Nazouvací bačkory
  • Náhradní oblečení (tričko, ponožky, tepláčky (legíny), spodní prádlo
  • Každé dítě má v šatně vlastní přihrádku a ramínko

PŘEVLEČENÍ NA HRU VENKU

• Nejlépe pohodlné tepláky (holčičky legíny), v případě teplého počasí kraťasy
  • Vhodné sportovní boty

VŠECHNY VĚCI MUSÍ BÝT PODEPSANÉ CELÝM JMÉNEM!

ADAPTACE NOVÝCH DĚTÍ VE ŠKOLCE

Délka adaptačního období je u každého dítěte individuální a proto se i časový průběh adaptace může velmi lišit. Vzniklé adaptační problémy budeme řešit individuálně vždy po dohodě s rodiči.

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči. Pokud se jedná o dítě předškolního věku a již mateřskou školu navštěvovalo, obvykle adaptace není nutná.

Vyladění dítěte ohledně mateřské školy by mělo být vždy pozitivní. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády.

Adaptace nových dětí a dětí mladších závisí na domluvě rodičů s učitelkou a potřebách dítěte.

S jakýmikoliv dotazy, připomínky, problémy, náměty se na nás obracejte. Je přeci v našem společném zájmu, aby byly děti ve školce šťastné a spokojené. Jedině tak budou děti schopné se přirozenou cestou rozvíjet a vzdělávat.