VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH TŘÍDY:  „KYTIČKY“

MY JSME TŘÍDA KYTIČEK,

KDE JE HODNĚ DĚTIČEK.

MÁME SE TU VŠICHNI RÁDI,

PROTOŽE JSME KAMARÁDI.

VÁŽENÍ RODIČE, VÍTÁME VÁS V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE, KTERÝ  ZAČÍNÁ   3. 9. 2018 A PŘEJEME VÁM I VAŠIM DĚTEM, KLIDNÝ A POHODOVÝ ZAČÁTEK.

VE STŘEDU 5. 9. 2018 VÁS  SRDEČNĚ ZVEME NA TŘÍDNÍ SCHŮZKU, KTERÁ SE BUDE KONAT VE TŘÍDĚ OD 17:00 h.

Těšíme se na Vás Jana, Jana a Anička

Tematický celek: JÁ, ČLOVĚK

JÁ A PŘÍRODA

Tematická část: JÁ, TY, MY

KRAJINA KOLEM NÁS

Podtémata:

ŠKOLKA NA NÁS VOLÁ

NAŠE ŠKOLKA

JSME KAMARÁDI ?

HRÁTKY SE SLUNÍČKEM

Charakteristika tematického celku:

V první části tohoto tematického celku připravíme dětem i rodičům radostný vstup do mateřské školky. Vytvoříme prostředí pro osobní pohodu nových dětí a jejich rodičů – individuální adaptace dle jejich potřeb a přání. Připravíme dětem dostatek možností  k pohybovým hrám ve třídě i na školní zahradě.

Zopakujeme si s dětmi pravidla pro pohodové a klidné soužití ve školce, pravidla při pobytu  na školní zahradě, při zvládání úklidových činnostech.

Budeme upevňovat návyky sebeobsluhy, hygienické návyky a společenské návyky při stolování (začneme používat příbor).

Ve druhé části tohoto celku se zaměříme na spolupráci při individuálních i řízených činnostech – pomoc mladším a novým dětem. Zopakujeme si básničku naší třídy – že  jsme všichni kamarádí a naučíme se novou básničku „Kamarád, kamarád.“

Sluníčkem zakončíme témata měsíce září – povedeme děti k pečlivosti a přesnosti při vykreslování pastelkou – správné držení tužky.

Rozvíjet dovednosti při práci s papírem – zvládnout jednoduchý pracovní postup. Rozvíjet dovednosti při hře se stavebnicemi a různým drobným materiálem.

KULTURNÍ AKCE V TOMTO MĚSÍCI:

26. 9. 2018 DIVADLO „V KUFRU „- název pohádky upřesníme

NA NÁSTĚNCE V ŠATNĚ  JE NABÍDKA KROUŽKŮ:

ANGLIČTINY  A KERAMIKA HROU – více informací naleznete na letácích v šatně na nástěnce

V pondělí přineste dětem bačkůrky, oblečení na zahradu a pyžamko (pokud bude dítě spinkat).

Denní režim bude běžný,celodenní dle Vašich přání a potřeb dětí.

U nově přijatých dětí proběhne adaptace dle potřeb dětí a přání rodičů ( s rodiči se domluvíme v pondělí).

PRO KOMUNIKACI S UČITELKAMI NA TŘÍDĚ MÁ TŘÍDA „KYTIČEK“ e-mailovou adresu – kyticky@mskollarova.cz(neslouží k omlouvání dětí)

TELEFONNÍ ČÍSLO PRO OMLOUVÁNÍ DĚTÍ JE: 736 263 990

SLEDUJETE, PROSÍM, NÁSTĚNKY V ŠATNĚ, KDE BUDETE MÍT VEŠKERÉ DŮLEŽITÉ INFORMACE.

—————————————————————————————-
PROVOZNÍ DOBA TŘÍDY „KYTIČKY“ JE OD 6:30  – 16:30 h.

OD 16:30 – 17:00 JE PROVOZ VE TŘÍDĚ „SLUNÍČKA“.

PŘÍJÍMÁNÍ DĚTÍ JE DO 8:00 hod. V JINOU DOBU  PO DOMLUVĚ S UČITELKOU.

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ JE OD 12:15 – 12:30 hod. PO OBĚDĚ !!!!!!

OD 15:00 – 16:30 hod. PO SPANÍ !!!!!!!

PROSÍME DODRŽUJETE TUTO PROVOZNÍ DOBU !!!!!!!!

Na nástěnkách v šatně naleznete práce dětí a básničky a psničky, které se učíme.

Fotografie ze školních akcí naleznete na rajceti. Adresu a heslo obdržíte na třídní schůzce.