VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH TŘÍDY:  „KYTIČKY“

MY JSME TŘÍDA KYTIČEK,

KDE JE HODNĚ DĚTIČEK.

MÁME SE TU VŠICHNI RÁDI,

PROTOŽE JSME KAMARÁDI.

PRO KOMUNIKACI S UČITELKAMI NA TŘÍDĚ MÁ TŘÍDA „KYTIČEK“ e-mailovou adresu – neslouží k omlouvání dětí.

kyticky@mskollarova.cz

TELEFONNÍ ČÍSLO PRO OMLOUVÁNÍ DĚTÍ JE: 736 263 990

SLEDUJETE, PROSÍM, NÁSTĚNKY V ŠATNĚ, KDE BUDETE MÍT VEŠKERÉ DŮLEŽITÉ INFORMACE.

——————————————————–

MĚSÍC ČERVEN

TEMATICKÝ CELEK: Já a svět

TEMATICKÁ ČÁST: Cestujeme světem

Planeta Země

PODTÉMATA:

• Putujeme světem
  • Naše vlast
  • Pozor, červená
  • Barevný týden

CHARAKTERISTIKA TEMATICKÉHO CELKU:

V první části se podíváme do různých koutů světa, budeme poznávat odlišné země a národy, seznámíme se s jejich zvyky a tradicemi.

Vydáme se na výlet do vesmíru, povíme si o planetě Zemi a dalších planetách sluneční soustavy. Seznámíme se s pojmy vesmír, planeta, Slunce, Měsíc, hvězda. Povíme si o souhvězdích. Vysvětlíme si obíhání Měsíce okolo Země, obíhání Země okolo Slunce, pohyb planety Země kolem její vlastní osy, a tím důsledek: den, noc a střídání ročních období.

Budeme poznávat naši vlast. Podíváme se na mapu. Ukážeme si pohoří, hory a nížiny, řeky, jezera, rybníky a přehradní nádrže, skály a skalní města, jeskyně a propasti. Prohlédneme si naše hlavní město Prahu s Pražským hradem (zaměříme se i na symboly republiky – státní vlajka, znak, hymna, standarta prezidenta republiky), hrady a zámky, skanzeny. Povíme si o objevech archeologů a o muzeích. Povíme si o pověstech.

Třetí téma bude o dopravních prostředcích a cestování v nich, o dopravních značkách. Děti si zopakují již známá pravidla chování v silničním provozu, především v roli chodce. Budou řešit problémové situace a plnit úkoly.

Na závěr školního roku si zahrajeme s barvami. Každý den bude určen jedné barvě a my budeme vzpomínat, v jaké souvislosti jsme si o ní povídali (např. zelená – tráva, rostliny, žlutá – …) A tak si za týden budeme vzpomínat na vše, co jsme se za celý rok naučili, co se nám líbilo, co nás zaujalo, na co budeme nejraději vzpomínat.

V TOMTO MĚSÍCI NÁS ČEKAJÍ TYTO KULTURNÍ AKCE:

6.6.2018   dopolední pěší výlet do Klánovického lesa

11.6.2018 Divadlo pana Kubce: Kouzelný dalekohled

——————————————————————————-

PROVOZNÍ DOBA TŘÍDY „KYTIČKY“ JE OD 6:30  – 16:30 h.

OD 16:30 – 17:00 JE PROVOZ VE TŘÍDĚ „SLUNÍČKA“.

PŘÍJÍMÁNÍ DĚTÍ JE DO 8:00 hod. V JINOU DOBU  PO DOMLUVĚ S UČITELKOU.

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ JE OD 12:15 – 12:30 hod. PO OBĚDĚ !!!!!!

OD 15:00 – 16:30 hod. PO SPANÍ !!!!!!!

PROSÍME DODRŽUJETE TUTO PROVOZNÍ DOBU !!!!!!!!

Na nástěnkách v šatně naleznete práce dětí, básničky a písničky, které se učíme.

Fotografie ze školních akcí naleznete na rajceti. Adresu a heslo jste obdrželi na třídní schůzce.

DOSTUPNÁ ALBA:

• MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA