Třída Motýlci

PROSINEC

ČAS PLNÝ KOUZEL

Vzdělávací cíle:

• Prohlubovat sounáležitost s českými tradicemi
  • Odstraňovat strach z nadpřirozených bytostí
  • Vytvářet estetické vztahy ke kultuře
  • Rozvoj fantazie a vlastních nápadů
  • Rozvoj komunikativních dovedností

Plánované činnosti:

• Logopedická cvičení
  • Vánoční setkání
  • Recitace
  • Zpěv a poslech vánočních koled
  • Dopis Ježíškovi
  • Adventní čas
  • Pohádky
  • Výtvarná činnost

PŘEDVÁNOČNÍ SKOTAČENÍ 4. – 8.12.

Já, člověk, Čas

• V tomto prvním prosincovém týdnu nás hned v úterý čeká návštěva Mikuláše, čerta a anděla. Děti budou mít pro Mikuláše připravenou básničku. Také si budeme povídat o adventu, který začal v neděli. Co všechno se před Vánocemi chystá, kdo peče cukroví, kdo doma pomáhal uklízet. Děti se seznámí s vánočními zvyky a tradicemi. Budeme kreslit dopis Ježíškovi.

POHÁDKOVÉ VÁNOCE: 11. – 15. 12.

Já, člověk, Pohádky

• Tento týden bude v duchu pohádek. I proto se děti tolik těší na vánoce, protože celé vánoční svátky v televizi poběží samé pohádky. Proto si s dětmi některé připomeneme a zkusíme si je zahrát. Ve čtvrtek nás čeká výlet na zámek Loučeň, kde děti čeká adventní prohlídka. Součástí je také zdobení perníčků.

TĚŠÍME SE NA JEŽÍŠKA: 18. – 22. 12.

Já, člověk, Čas

• Zbývají nám poslední dny do příchodu Ježíška. A děti už se nemůžou dočkat. U klavíru budeme zpívat vánoční koledy. Budeme si říkat, kdo by co chtěl najít pod stromečkem, na co se nejvíc těšíme. Budeme se loučit s naší provizorní školkou, a těšit se od ledna zpět ve třídě Motýlků.

Kulturní akce na tento měsíc:

• 5.12. – Mikulášská nadílka
  • 7.12. – divadlo – Vánoce přicházejí