TŘÍDA ŽABIČKY

TÉMATA :  Čert a Mikuláš
                                     Vánoční ladění
                                     Dopis Ježíškovi

Seznámíme se s tradicí Mikulášské nadílky(navštíví nás Mikuláš, Čert a Anděl), budeme recitovat a zpívat. Na děti čeká odměna. Budeme dbát na správnou výslovnost, zdokonalovat si pracovní a výtvarné dovednosti.

Využijeme předvánoční čas na těšení se na Ježíška. Budeme děti motivovat k  nejrůznějším činnostem.

Seznámíme se s vánočními zvyky a jejich symboly. Budeme se snažit prožít vánoční atmosféru. Spolupracovat na výzdobě naší třídy, školky. Vyjádřit své prožitky a představy slovně, výtvarně a v hudebně-pohybových činnostech.

Připravujeme se na vánoční besídku. Společně nacvičujeme básničky, tanečky. Čeká nás společné vánoční dopoledne, kde si budeme rozdávat dárky a povídat si o vánocích a dárcích, co by si děti přály od Ježíška. Zazpíváme si vánoční koledy.

KULTURNÍ AKCE:

5.12. Mikulášská nadílka – dopoledne

7.12. Vánoce přicházejí – divadelní představení

13.12. Vánoční dětský den – dopoledne

14.12. Vánoční besídka – na třídě od 17:15hod.

Fotografie z naší třídy http://zabicky16.rajce.idnes.cz/