ŽABIČKY    Výsledek obrázku pro žabičky obrázky

PROSINEC

TEMATICKÝ CELEK: Já, člověk

TEMATICKÁ ČÁST:  Čas

TÉMATA:  Čert a Mikuláš  3.12.-7.12. 2018

Vánoční ladění  10.12. – 14.12. 2018

Dopis Ježíškovi 17.12. – 21.12. 2018

Seznámíme se s tradicí Mikulášské nadílky (navštíví nás Mikuláš, Čert a Anděl), budeme recitovat a zpívat. Na děti čeká odměna. Budeme dbát na správnou výslovnost, zdokonalovat si pracovní a výtvarné dovednosti.

Využijeme předvánoční čas na těšení se na Ježíška. Budeme děti motivovat k nejrůznějším činnostem.

Seznámíme se s vánočními zvyky a jejich symboly. Budeme se snažit prožít vánoční atmosféru. Spolupracovat na výzdobě naší třídy, školky. Vyjádřit své prožitky a představy slovně, výtvarně a v hudebně-pohybových činnostech.

Připravujeme se na vánoční besídku. Společně nacvičujeme básničky, tanečky. Čeká nás společné vánoční dopoledne, kde si budeme rozdávat dárky a povídat si o vánocích a dárcích, co by si děti přály od Ježíška. Zazpíváme si vánoční koledy.

Fotky třídy: http://zabicky16.rajce.idnes.cz/

Na jablkobraní jsme se s dětmi zůčastnily soutěže a vyhrály jsme krásné 3. místo. Děti vyhrály sladkou odměnu, jablečný džus a samozřejmě diplom a pohár.

Adaptace nových dětí ve školce

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči, spolupráce s mateřskou školou.

Dávejte dítěti najevo, že není ve školce za trest. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády. První den příchod neuspěchejte, nebuďte nervózní. S paní učitelkou můžete probrat a zkonzultovat požadavky a potřeby dítěte.

Často se stává, že maminky odloučení od dítěte snáší hůře než dítě samotné. Důvěřujte paním učitelkám, které mají spoustu zkušeností a jsou na adaptaci dětí připravené. I když se loučíte s plačícím dítětem, neznamená to, že dítě ve školce propláče celý den. Zkuste se přesto usmát a popřát mu hezký den. Po Vašem odchodu paní učitelky dítě zabaví, zaujmou hračkami, hrou a dítě ztratí pojem o čase. Najde si zábavu mezi vrstevníky.

Je důležité, aby dítě získalo jistotu a v prostředí mateřské školy se cítilo bezpečně. Dodržujte prosím režim školky, hlavně dobu příchodů a odchodů. Pokud slíbíte, že přijdete po obědě, slib dodržte.

Kulturní akce:

5.12. Mikulášská nadílka (dopoledne na třídě)

6.12. Divadlo – „Oskárek ve vánočním balíčku“

13.12. Vánoční besídka – od 17:00 hod. na třídě

18.12. Vánoční den (dopoledne na třídě)

21.12. Film – „Když draka bolí hlava“ (v kulturním domě č.65)