TŘÍDA JABLÍČKA

Tematický celek:    JÁ A PŘÍRODA

Tematická část:      V ŘÍŠI ROSTLIN

Témata:

• NA POLI (30. 9. – 5. 10. 2019)

• NA ZAHRADĚ (7. 10. – 11. 10.2019)

Charakteristika tematických bloků:

V tomto tematickém bloku budeme pozorovat změny v přírodě, seznamovat se s elementárními časovými pojmy ( jaro-léto-podzim-zima), se sklizní ovoce, zeleniny a ostatních plodin, které nám příroda dává. Budeme poznávat a rozlišovat druhy ovoce a zeleniny pomocí všech smyslů (chuť, čich, hmat, zrak) a seznámíme se s jejich významem pro zdraví člověka. Využijme rozmanitosti přírodnin k rozvoji tvořivosti, tvořivého myšlení, tvořivého sebevyjádření.

Tematický celek: JÁ, ČLOVĚK

Tematická část:   ČAS

Téma: POHÁDKOVÁ STRAŠIDLA  (14. 10. – 25. 10. 2019)

Charakteristika tematického bloku:

V průběhu tohoto bloku se zapojíme do soutěže s názvem „POLABSKÁ STRAŠIDLA“. Budeme si povídat o čarodějnicích, vodnících, vílách, skřítcích a zkrátka o všech pohádkových strašidlech.

Budeme rozvíjet fantazii, prohlubovat jemnou motoriku při výtvarném tvoření. Namalujeme obrázky strašidel, které zašleme do výtvarné soutěže.

Vyvrcholením tohoto tematického bloku bude odpolední akce s rodiči „ZAMYKÁNÍ ZAHRADY“, během které si spolu s rodiči vyrobíme lucerničky a následně budeme společně objevovat strašidla na naší školní zahradě.

Tematický celek: JÁ, ČLOVĚK

Tematická část: ČAS

Téma: DÝŇOVÝ TÝDEN (29. 10. – 1. 11. 2019)

Charakteristika tematického bloku:

V tomto tematickém bloku se seznámíme se svátkem Haloween, vysvětlíme si jaký význam má Svátek všech svatých „Dušičky“, jaký symbol tyto dva svátky spojuje a kdy svátky slavíme. Společně si vydlabeme dýni, budeme dýni malovat a plnit spoustu dalších úkolů.

V ŘÍJNU SE MOHOU DĚTI TĚŠIT NA TYTO AKCE:

1.10. 2019 – ŠKOLNÍ VÝLET – ZÁMEK BERCHTOLD

15. 10.2019 – DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

„KOMINÍČEK A ŠTĚSTÍ“

21.10.2019 – MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA

23 10. 2019 – ZAMYKÁNÍ ZAHRADY

SPOLEČNÁ AKCE S RODIČI OD 17.00 HOD. + DÍLNIČKY

(PODROBNĚJŠÍ INFORMACE NALEZNETE NA NÁSTĚNCE V ŠATNĚ)

24. 10. 2019 – VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ

Písničky a básničky jsou k dispozici na nástěnce třídy.

FOTOGRAFIE Z AKCÍ NAŠÍ TŘÍDY NALEZNETE NA STRÁNKÁCH „RAJČE“

www.nit.rajce.net/

PŘIHLAŠOVACÍ JMÉNO A HESLO NALEZNETE NA NÁSTĚNCE V ŠATNĚ.

INFORMACE PRO RODIČE:

RANNÍ SCHÁZENÍ DĚTÍ JE OD 6.30 do 8.00 hod. (pozdější dobu příchodu oznámí rodiče předem učitelce SMS zprávou) . Prosíme, omlouvejte své děti pouze SMS zprávou, děkujeme za pochopení.

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ:

Děti, které budou chodit po obědě domů, si můžete vyzvedávat od 12.15 – 12.30 hod.

Děti odcházející odpoledne si můžete vyzvedávat v 15.00 – 16.30 hod. v naší třídě, poté se děti převádí do třídy „SLUNÍČKA“, kde je provoz do 17.00 hodin.

S jakýmikoliv dotazy, připomínky, problémy, náměty se na nás obracejte. Je přeci v našem společném zájmu, aby byly děti ve školce šťastné a spokojené. Jedině tak budou děti schopné se přirozenou cestou rozvíjet a vzdělávat.

DOPORUČENÉ OBLEČENÍ:

PŘEVLEČENÍ PRO HRU VE TŘÍDĚ

• Jakékoliv pohodlné oblečení se zapínáním vždy vpředu
  • Nazouvací bačkory
  • Náhradní oblečení (tričko, ponožky, tepláčky (legíny), spodní prádlo
  • Každé dítě má v šatně vlastní přihrádku a ramínko

PŘEVLEČENÍ NA HRU VENKU

• Nejlépe pohodlné tepláky (holčičky legíny), v případě teplého počasí kraťasy
  • Vhodné sportovní boty

VŠECHNY VĚCI MUSÍ BÝT PODEPSANÉ CELÝM JMÉNEM!

ADAPTACE NOVÝCH DĚTÍ VE ŠKOLCE

Délka adaptačního období je u každého dítěte individuální a proto se i časový průběh adaptace může velmi lišit. Vzniklé adaptační problémy budeme řešit individuálně vždy po dohodě s rodiči.

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči. Pokud se jedná o dítě předškolního věku a již mateřskou školu navštěvovalo, obvykle adaptace není nutná.

Vyladění dítěte ohledně mateřské školy by mělo být vždy pozitivní. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády.

Adaptace nových dětí a dětí mladších závisí na domluvě rodičů s učitelkou a potřebách dítěte.