1. Třída jablíčka

ZAHÁJENÍ NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU 2018/2019

PONDĚLÍ 3.9.2018

TELEFONNÍ ČÍSLO NAŠÍ TŘÍDY: 731 278 825

PROVOZ VE TŘÍDĚ „JABLÍČEK“ JE  6.30 hod.-16.30 hod.

POTÉ SE DĚTI STĚHUJÍ DO TŘÍDY „SLUNÍČKA“, KDE JE PROVOZ DO 17.00 hod.

INFORMACE PRO RODIČE:

První den budete potřebovat pouze přezuvky a převlečení na pobyt venku. Ve školce obdržíte seznam věcí, které budou děti v naší třídě potřebovat.Jelikož se jedná o třídu starších dětí, adaptace zpravidla není nutná.

S jakýmikoliv dotazy, připomínky, problémy, náměty se na nás obracejte. Je přeci v našem společném zájmu, aby byly děti ve školce šťastné a spokojené. Jedině tak budou děti schopné se přirozenou cestou rozvíjet a vzdělávat.

Začátkem září se budou konat informační třídní schůzky, datum a čas budete mít včas na nástěnce v šatně a na stránkách MŠ.

Těšíme se na Vás Slávka Belzová a Eva Netíková

ADAPTACE NOVÝCH DĚTÍ VE ŠKOLCE

Délka adaptačního období je u každého dítěte individuální a proto se i časový průběh adaptace může velmi lišit. Vzniklé adaptační problémy budeme řešit individuálně vždy po dohodě s rodiči.

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči. Pokud se jedná o dítě předškolního věku a již mateřskou školu navštěvovalo, obvykle adaptace není nutná.

Vyladění dítěte ohledně mateřské školy by mělo být vždy pozitivní. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády.

Adaptace nových dětí a dětí mladších závisí na domluvě rodičů s učitelkou a potřebách dítěte.

.

RANNÍ SCHÁZENÍ DĚTÍ JE DO 8.00 hod. (pozdější dobu příchodu oznámí rodiče předem učitelce SMS zprávou) . Prosíme, omlouvejte své děti pouze SMS zprávou, děkujeme za pochopení.

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ:

Děti, které budou chodit po obědě domů, si můžete vyzvedávat od 12.15 – 12.30 hod.

Děti odcházející odpoledne si můžete vyzvedávat od 15.00 hod., provoz MŠ je do 17.00 hodin.

DOPORUČENÉ OBLEČENÍ:

PŘEVLEČENÍ PRO HRU VE TŘÍDĚ

• Jakékoliv pohodlné oblečení se zapínáním vždy vpředu
  • Nazouvací bačkory
  • Náhradní oblečení (tričko, ponožky, tepláčky (legíny), spodní prádlo
  • Každé dítě má v šatně vlastní přihrádku a ramínko

PŘEVLEČENÍ NA HRU VENKU

• Nejlépe pohodlné tepláky (holčičky legíny), v případě teplého počasí kraťasy
  • Vhodné sportovní boty

VŠECHNY VĚCI MUSÍ BÝT PODEPSANÉ CELÝM JMÉNEM!