1. TŘÍDA JABLÍČKA

TELEFONNÍ ČÍSLO NAŠÍ TŘÍDY: 731 278 825

PROVOZ VE TŘÍDĚ „JABLÍČEK“ JE  6.30 hod.-16.30 hod.

POTÉ SE DĚTI STĚHUJÍ DO TŘÍDY „SLUNÍČKA“, KDE JE PROVOZ DO 17.00 hod.

ŘÍJEN

Tematický celek:    JÁ A PŘÍRODA

Tematická část:      V ŘÍŠI ROSTLIN

Témata:

• NA POLI
  • NA ZAHRADĚ

Charakteristika tematického bloku:

V tomto tematickém bloku budeme pozorovat změny v přírodě, seznamovat se s elementárními časovými pojmy ( jaro-léto-podzim-zima), se sklizní ovoce, zeleniny a ostatních plodin, které nám příroda dává. Budeme poznávat a rozlišovat druhy ovoce a zeleniny pomocí všech smyslů (chuť, čich, hmat, zrak) a seznámíme se s jejich významem pro zdraví člověka. Využijme rozmanitosti přírodnin k rozvoji tvořivosti, tvořivého myšlení, tvořivého sebevyjádření.

Tematický celek:    JÁ A PŘÍRODA

Tematická část:      KRAJINA KOLEM NÁS

Téma:

• V LESE

Charakteristika tematického bloku:

V tomto tematickém bloku si budeme povídat o lese, jeho obyvatelích, budeme určovat druhy stromů a hub. Seznámíme se s ekosystémem lesa. Budeme se učit vnímat přírodu všemi smysly, vytvářet si k ní pozitivní postoj a pozorovat barvy podzimu. Při vycházkách do parku a lesa si připomeneme jak se správně v lese chovat a jak ho chránit.

Tematický celek: JÁ A PŘÍRODA

Tematická část: POČASÍ

Téma: VÍTR A DÉŠŤ

Charakteristika tematického bloku:

V tomto tematickém bloku se budeme zabývat vnímáním změn počasí, přímým pozorováním, slovním vyjádřením aktuálního počasí a správným chováním v přírodě.

Naučíme se říkanku „DEŠTIVÝ DEN“, písničku DEŠTIVÉ POČASÍ, každý den si budeme zaznamenávat počasí dohodnutými symboly do „Kalendáře počasí“.

DĚTI SE MOHOU TĚŠIT NA NÁSLEDUJÍCÍ AKCE:

2. 10. 2018 – SOKOLNÍK- UKÁZKA VÝCVIKU DRAVCŮ NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

16. 10. 2018 – DIVADLO KOLOBĚŽKA „CO MALÍ MEDVĚDI O PODZIMU NEVĚDÍ“

24. 10. 2018 – VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ

Básničky a písničky naleznete v šatně na nástěnce.

FOTOGRAFIE Z AKCÍ A VÝLETŮ NALEZNETE NA TÉTO ADRESE: www.nit.rajce.net/……….

Přihlašovací jméno a heslo naleznete na nástěnce v šatně, název akce vždy aktuálně obdržíte mailem.

INFORMACE PRO RODIČE:

RANNÍ SCHÁZENÍ DĚTÍ JE DO 8.00 hod. (pozdější dobu příchodu oznámí rodiče předem učitelce SMS zprávou) . Prosíme, omlouvejte své děti pouze SMS zprávou, děkujeme za pochopení.

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ:

Děti, které budou chodit po obědě domů, si můžete vyzvedávat od 12.15 – 12.30 hod.

Děti odcházející odpoledne si můžete vyzvedávat od 15.00 hod., provoz MŠ je do 17.00 hodin.

S jakýmikoliv dotazy, připomínky, problémy, náměty se na nás obracejte. Je přeci v našem společném zájmu, aby byly děti ve školce šťastné a spokojené. Jedině tak budou děti schopné se přirozenou cestou rozvíjet a vzdělávat.

ADAPTACE NOVÝCH DĚTÍ VE ŠKOLCE

Délka adaptačního období je u každého dítěte individuální a proto se i časový průběh adaptace může velmi lišit. Vzniklé adaptační problémy budeme řešit individuálně vždy po dohodě s rodiči.

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči. Pokud se jedná o dítě předškolního věku a již mateřskou školu navštěvovalo, obvykle adaptace není nutná.

Vyladění dítěte ohledně mateřské školy by mělo být vždy pozitivní. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády.

Adaptace nových dětí a dětí mladších závisí na domluvě rodičů s učitelkou a potřebách dítěte.

.DOPORUČENÉ OBLEČENÍ:

PŘEVLEČENÍ PRO HRU VE TŘÍDĚ

• Jakékoliv pohodlné oblečení se zapínáním vždy vpředu
  • Nazouvací bačkory
  • Náhradní oblečení (tričko, ponožky, tepláčky (legíny), spodní prádlo
  • Každé dítě má v šatně vlastní přihrádku a ramínko

PŘEVLEČENÍ NA HRU VENKU

• Nejlépe pohodlné tepláky (holčičky legíny), v případě teplého počasí kraťasy
  • Vhodné sportovní boty

VŠECHNY VĚCI MUSÍ BÝT PODEPSANÉ CELÝM JMÉNEM!