TŘÍDA JABLÍČKA

Tematický celek: JÁ A SVĚT

Téma: BUDU ŠKOLÁK

Charakteristika tematického bloku:

V tomto tematickém bloku nabídneme dětem aktivity zaměřené na rozvoj sociálních a komunikativních dovedností, na oblast matematických a časových představ, pravolevou orientaci a grafomotorických dovedností. Jednotlivé činnosti budou mít podobu hry a jejím prostřednictvím budeme rozvíjet smyslové vnímání, paměť, pozornost a učit se spolupracovat.

Tematický celek: JÁ, ČLOVĚK

Téma: TĚŠÍME SE NA VELIKONOCE

Charakteristika tematického bloku:

V tomto tematickém bloku se budeme připravovat na Velikonoce, seznámíme se s různými velikonočními zvyky, tradicemi a koledami, které se k tomuto svátku váží. Osvojíme si básničky a písničky o jaru a naučíme se pohybové hry k danému tématu. Nazdobíme si kraslice, zasejeme osení a nakonec společně ve školce Velikonoce oslavíme.

Tematický celek: JÁ, ČLOVĚK

Téma: ČARODĚJNICE

Charakteristika tematického bloku:

V posledním týdnu měsíce se seznámíme s lidovou tradicí „ Pálení čarodějnic“ a zvyky konanými v této době. Vyvrcholením tohoto tematického bloku bude „Oslava čarodějnic“ na školní zahradě. V dopoledních hodinách se na zahradě nesejdou děti a učitelky, ale skutečné čarodějnice a čarodějové. Zasoutěžíme si v čarodějnických disciplínách a po skončení soutěží bude následovat opékání vuřtů.

KULTURNÍ AKCE PRO TENTO MĚSÍC:

3.4.2019 – VÝLET DO TAKONÍNA „PĚNKAVŮV DVŮR“

(sraz v šatně v 7.15 hod.)

4.4.2019 – F O T O G R A F O V Á N Í

• TABLO – JEDNOTLIVCI
  • SPOLEČNÉ FOTO TŘÍDY

9.4.2019 – DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ „O ZAMČENÉM ŠTĚSTÍ“

(dopoledne v Mš)

10.4.2019 – VELIKONOČNÍ DÍLNIČKY S RODIČI OD 17.00 hod.

(ve třídě „JABLÍČKA“)

15.4.2019 – AFRICKÉ BUBNY-dopoledne v Mš

17.4.2019 – VELIKONOČNÍ DEN – dopoledne v Mš

30.4.2019 – ČARODĚJNICE – dopoledne v Mš

Aktuální básničky naleznete na nástěnce v šatně, které jsou průběžně obměňovány.

FOTOGRAFIE Z AKCÍ A VÝLETŮ NALEZNETE NA TÉTO ADRESE: www.nit.rajce.net/……….

Přihlašovací jméno a heslo naleznete na nástěnce v šatně, název akce vždy aktuálně obdržíte mailem.

INFORMACE PRO RODIČE:

RANNÍ SCHÁZENÍ DĚTÍ JE DO 8.00 hod. (pozdější dobu příchodu oznámí rodiče předem učitelce SMS zprávou) . Prosíme, omlouvejte své děti pouze SMS zprávou, děkujeme za pochopení.

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ:

Děti, které budou chodit po obědě domů, si můžete vyzvedávat od 12.15 – 12.30 hod.

Děti odcházející odpoledne si můžete vyzvedávat v 15.00 – 16.30 hod. v naší třídě, poté se děti převádí do třídy „SLUNÍČKA“, kde je provoz do 17.00 hodin.

S jakýmikoliv dotazy, připomínky, problémy, náměty se na nás obracejte. Je přeci v našem společném zájmu, aby byly děti ve školce šťastné a spokojené. Jedině tak budou děti schopné se přirozenou cestou rozvíjet a vzdělávat.

ADAPTACE NOVÝCH DĚTÍ VE ŠKOLCE

Délka adaptačního období je u každého dítěte individuální a proto se i časový průběh adaptace může velmi lišit. Vzniklé adaptační problémy budeme řešit individuálně vždy po dohodě s rodiči.

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči. Pokud se jedná o dítě předškolního věku a již mateřskou školu navštěvovalo, obvykle adaptace není nutná.

Vyladění dítěte ohledně mateřské školy by mělo být vždy pozitivní. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády.

Adaptace nových dětí a dětí mladších závisí na domluvě rodičů s učitelkou a potřebách dítěte.

.DOPORUČENÉ OBLEČENÍ:

PŘEVLEČENÍ PRO HRU VE TŘÍDĚ

• Jakékoliv pohodlné oblečení se zapínáním vždy vpředu
  • Nazouvací bačkory
  • Náhradní oblečení (tričko, ponožky, tepláčky (legíny), spodní prádlo
  • Každé dítě má v šatně vlastní přihrádku a ramínko

PŘEVLEČENÍ NA HRU VENKU

• Nejlépe pohodlné tepláky (holčičky legíny), v případě teplého počasí kraťasy
  • Vhodné sportovní boty

VŠECHNY VĚCI MUSÍ BÝT PODEPSANÉ CELÝM JMÉNEM!