VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH TŘÍDY:  „KYTIČKY“
MY JSME TŘÍDA KYTIČEK,
KDE JE HODNĚ DĚTIČEK.
MÁME SE TU VŠICHNI RÁDI,
PROTOŽE JSME KAMARÁDI.

MĚSÍC: BŘEZEN 2019

TEMATICKÝ CELEK:JÁ A PŘÍRODA
JÁ, ČLOVĚK

TEMATICKÁ ČÁST: V ŘÍŠI ZVÍŘAT
V ŘÍŠI ROSTLIN
ČAS
PODTÉMATA: ŽIVOT U VODY
ZVÍŘÁTKA ŽIJÍCÍ VE VOLNÉ PŘÍRODĚ
KDYŽ JARO ZAŤUKÁ
MOJE OBLÍBENÁ KNIHA

CHARAKTERISTIKA TEMATICKÉHO CELKU:
V první části tohoto bloku se budeme věnovat životu u vody a ve vodě, připomeneme si koloběh vody v přírodě, budeme poznávat a rozlišovat co je potůček, potok, řeka, moře, jezero, rybník. Budeme poznávat zvířátka a živočichy žijící ve vodě a u vody.Vycházkou se půjdeme podívat na rybníky v Úvalech.
Děti se seznámí se zvířaty, žijícími na naší planetě ve volné přírodě. hravou formou budeme poznávat různá zvířata, jejich vzhled, způsob života, obživu, barvu, čím jsou užitečná pro člověka, jaké zvuky vydávají, v jakém prostředí žijí.Seznámíme se s pojmy: stádo, hejno, smečka. Dále budeme dbát na pozitivní vztah k živým tvorům a vést děti k lásce a péči o ně. nezapomeneme ani upozornit děti na nebezpečí, která mohou při kontaktu se zvířaty nastat.

Ve druhé části tohoto bloku si budeme povídat o jaru. Budeme poznávat stromy, květiny, keře.budeme pozorovat jak se probouzí příroda po zimě. Budeme vnímat vůně, barvy a jaký mají význam pro člověka. Děti si osvojí dovednosti potřebné k vykonávání jednoduchých činností v péči o rostliny.
V poslední části bloku si budeme povídat o oblíbených knížkách. Seznámíme děti stí, kdo je spisovatel a ilustrátor. Jak se s knihou zachází? Co je to knihovna? Děti si budou moci přinést svojí oblíbenou knihu a představit jí ostatním dětem.

KULTURNÍ AKCE V TOMTO MĚSÍCI:
26. 3. DIVADÉLKO – „POHÁDKA O PÍSNIČCE“

AKTUÁLNÍ ALBA:

V LESE ZA ZVÍŘÁTKY
DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ – „CO MEDVĚDÍ O PODZIMU NEVĚDÍ“
CESTA VLAKEM DO ČESKÉHO BRODU DO DIVADLA
VÁNOČNÍ ČAS
DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ -BUBLINKOVÁ SHOU
KARNEVAL
ZIMA VE ŠKOLCE
CIRKUS ADONIS

PRO KOMUNIKACI S UČITELKAMI NA TŘÍDĚ MÁ TŘÍDA „KYTIČEK“ e-mailovou adresu – kyticky@mskollarova.cz
TELEFONNÍ ČÍSLO PRO OMLOUVÁNÍ DĚTÍ JE: 736 263 990
SLEDUJETE, PROSÍM, NÁSTĚNKY V ŠATNĚ, KDE BUDETE MÍT VEŠKERÉ DŮLEŽITÉ INFORMACE.

FOTOGRAFIE ZE ŠKOLNÍCH AKCÍ NALEZNETE  NA RAJČETI  PŘIHLAŠOVACÍ ÚDAJE JSTE OBDRŽELI NA TŘÍDNÍ SCHŮZCE

—————————————————————————————-
PROVOZNÍ DOBA TŘÍDY „KYTIČKY“ JE OD 6:30  – 16:30 h.

OD 16:30 – 17:00 JE PROVOZ VE TŘÍDĚ „SLUNÍČKA“.

PŘÍJÍMÁNÍ DĚTÍ JE DO 8:00 hod. V JINOU DOBU  PO DOMLUVĚ S UČITELKOU.

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ JE OD 12:15 – 12:30 hod. PO OBĚDĚ !!!!!!

OD 15:00 – 16:30 hod. PO SPANÍ !!!!!!!

PROSÍME DODRŽUJETE TUTO PROVOZNÍ DOBU !!!!!!!!

Na nástěnkách v šatně naleznete práce dětí a básničky a psničky, které se učíme.

Fotografie ze školních akcí naleznete na rajceti. Adresu a heslo obdržíte na třídní schůzce.