VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH TŘÍDY:  „KYTIČKY“
MY JSME TŘÍDA KYTIČEK,
KDE JE HODNĚ DĚTIČEK.
MÁME SE TU VŠICHNI RÁDI
PROTOŽE JSME KAMARÁDI!!

MĚSÍC: ŘÍJEN
Tematický celek: JÁ A PŘÍRODA
Tematická část: KRAJINA KOLEM NÁS
V ŘÍŠI STRAŠIDEL
Podtémata: NA POLI A V SADĚ
PODZIM JE MALÍŘ
KDO ŽIJE V LESE
PODZIMNÍ SKŘÍTCI
BLUDIČKY A OHNIVÝ MUŽÍK

Charakteristika tematického celku:
V první části tohoto tématického celku se budeme věnovat podzimu a přírodě. Budeme si povídat o poli – co sklízíme na poli, čím se pole obdělává a jaký význam má pole pro člověka. Budeme poznávat zeleninu a ovoce, které sklízíme na podzim a učit se co se z polních plodin vyrábí.
Budeme poznávat barvy podzimu a poznávat přírodu všemi smysly. Povíme si o lese – kdo v něm žije, co v něm roste, budeme poznávat a rozlišovat listnaté a jehličnaté stromy. Budeme se seznamovat s ekosystémem lesa. Při vycházce do lesa si připomeneme jak se v lese chováme a naopak nechováme.

Ve druhé části tohoto tématického celku se zaměříme na Polabská strašidla, budeme si povídat o podzimních skřítcích, vodnících, bludičkách, čarodějnicích a čarodějích, ohnivém mužíku apod. V této části se naše třída zapojí do soutěže o nejlepší ilustraci k publikaci „Polabská strašidla“- děti budou kreslit a vyrábět podzimní skřítky, strašidla apod.

KULTURNÍ AKCE NA KTERÉ SE V TOMTO MĚSÍCI MŮŽOU DĚTI TĚŠIT:
* DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ „KOMINÍČEK A ŠTĚSTÍ – 15. 10.2019
* ZAMYKÁNÍ ZAHRADY + DÍLNIČKY (pro rodiče) – 23.10. 2019
* VÁNOČNÍ FOCENÍ – 23. 10. 2019

NOVÁ ALBA:
* DIVADÉLKO V KUFRU
* SOKOLNÍK

PRO KOMUNIKACI S UČITELKAMI NA TŘÍDĚ MÁ TŘÍDA „KYTIČEK“ e-mailovou adresu – kyticky@mskollarova.cz
TELEFONNÍ ČÍSLO PRO OMLOUVÁNÍ DĚTÍ JE: 736 263 990
SLEDUJETE, PROSÍM, NÁSTĚNKY V ŠATNĚ, KDE BUDETE MÍT VEŠKERÉ DŮLEŽITÉ INFORMACE.

FOTOGRAFIE ZE ŠKOLNÍCH AKCÍ NALEZNETE  NA RAJČETI  PŘIHLAŠOVACÍ ÚDAJE JSTE OBDRŽELI NA TŘÍDNÍ SCHŮZCE

—————————————————————————————-
PROVOZNÍ DOBA TŘÍDY „KYTIČKY“ JE OD 6:30  – 16:30 h.

OD 16:30 – 17:00 JE PROVOZ VE TŘÍDĚ „SLUNÍČKA“.

PŘÍJÍMÁNÍ DĚTÍ JE DO 8:00 hod. V JINOU DOBU  PO DOMLUVĚ S UČITELKOU.

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ JE OD 12:15 – 12:30 hod. PO OBĚDĚ !!!!!!

OD 15:00 – 16:30 hod. PO SPANÍ !!!!!!!

PROSÍME DODRŽUJETE TUTO PROVOZNÍ DOBU !!!!!!!!

Na nástěnkách v šatně naleznete práce dětí a básničky a písničky, které se učíme.

Fotografie ze školních akcí naleznete na rajceti. Adresu a heslo obdržíte na třídní schůzce.