Třída Motýlci

PROSINEC

ČAS PLNÝ KOUZEL

Vzdělávací cíle:

·        Prohlubovat sounáležitost s českými tradicemi

·        Odstraňovat strach z nadpřirozených bytostí

·        Vytvářet estetické vztahy ke kultuře

·        Rozvoj fantazie a vlastních nápadů

·        Rozvoj komunikativních dovedností

Plánované činnosti:

·        Logopedická cvičení

·        Vánoční setkání

·        Recitace

·        Zpěv a poslech vánočních koled

·        Dopis Ježíškovi

·        Adventní čas

·        Pohádky

·        Výtvarná činnost

PŘEDVÁNOČNÍ SKOTAČENÍ: 3. – 7. 12. 2017

Já, člověk, Čas

V tomto prvním prosincovém týdnu nás čeká návštěva Mikuláše, čerta a anděla. Děti budou mít pro Mikuláše připravenou básničku. Také si budeme povídat o adventu, který začal v neděli. Co všechno se před Vánocemi chystá, kdo peče cukroví, kdo doma pomáhal uklízet. Děti se seznámí s vánočními zvyky a tradicemi. Budeme kreslit dopis Ježíškovi.

POHÁDKOVÉ VÁNOCE: 10. – 14. 12. 2017

Já, člověk, Pohádky

Tento týden bude v duchu pohádek. I proto se děti tolik těší na vánoce, protože celé vánoční svátky v televizi poběží samé pohádky. Proto si s dětmi některé připomeneme a zkusíme si je zahrát. Ve čtvrtek nás čeká Vánoční besídka, na kterou se pilně připravujeme a už se nemůžeme dočkat, až vše předvedeme rodičům.

TĚŠÍME SE NA JEŽÍŠKA: 17. – 21. 12. 2017

Já, člověk, Čas

Zbývají nám poslední dny do příchodu Ježíška, děti už se nemůžou dočkat. U klavíru budeme zpívat vánoční koledy. Budeme si říkat, kdo by co chtěl najít pod stromečkem, na co se nejvíc těšíme. V pondělí nás čeká výlet do planetária, kde děti uvidí krásnou zimní pohádku. V úterý budeme mít vánoční den, který si velmi užijeme.

DÁLE SE DĚTI MOHOU TĚŠIT NA:

5.12. – Mikulášská nadílka

6.12. – Divadlo – „OSKÁREK VE VÁNOČNÍM BALÍČKU“

13.12. – Vánoční besídka

17.12. – Výlet do planetária

18.12. – Vánoční den

20.12. – Film „Když draka bolí hlava“