Třída Motýlci

ADAPTACE NOVÝCH DĚTÍ

• Co slíbíte, dodržte. Pokud řeknete, že přijdete po obědě, opravdu přijďte. Děti se na to upínají, je to pro ně záchytný bod.
  • Loučení zkraťte na minimum.
  • Méně citových projevů je někdy více. Děti vycítí, kdy je maminka povolnější a zkouší. Navíc dlouhé loučení a ,,psí oči´´ budí dojem, že je školka něco špatného. Naopak- obraťte to. Hromada kamarádů, hromada hraček, celé dopoledne venku- je to přece bezva!
  • Důslednost! Dětem hezky vysvětlete, proč chodí do školky, že vy chodíte do práce apod., ale rozhodně děti neuplácejte, neproste a nepřemlouvejte.
  • Uklidněte sami sebe, ptejte se paní učitelky.
  • Vaše slzičky nechte až na cestu do práce 🙂

ADAPTACE JEN NOVÝCH DĚTÍ

1. DEN – hraní s rodiči ve třídě, seznamování s prostředím třídy a paní učitelkami- do 9:30 hod.
  2. DEN – dopoledne bez rodičů, seznamování s dětmi a novými pravidly – do 10:00 hod.
  3. DEN – pokračování v seznamování, dopolední program s pobytem venku a obědem- do 12:15 hod.

DÉLKA ADAPTAČNÍHO OBDOBÍ JE U KAŽDÉHO DÍTĚTĚ IDIVIDUÁLNÍ A PROTO SE I ČASOVĚ PRŮBĚH ADAPTACE MŮŽE VELMI LIŠIT.