Třída Motýlci

• Vytváření zdravých životních návyků
  • Podporovat pohybovou improvizaci dětí
  • Cit pro rytmus
  • Seznamování se změnami v zimní přírodě

Plánované činnosti:

• Co jsem našel pod stromečkem
  • Hrátky se sněhem, stopy ve sněhu
  • Hra na sněhové vločky
  • Znalost pohádky O dvanácti měsíčkách
  • Zimní oblečení

O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH: 6. – 10. 1. 2020

Já, člověk, Pohádky

Tento týden se budeme věnovat zimní pohádce a to O dvanácti měsíčkách. Pohádku si povíme, rozebereme a naučíme se ji říct vlastními slovy. Také u pohádky procvičíme všech 12 měsíců. Budeme hrát různé hry jako např. Chumelenice. Seznámíme se s básní Leden. Z papíru si děti vyrobí postavy měsíčků.

O SNĚHOVÉ VLOČCE: 13. – 17. 1. 2020

Já, člověk, Čas

V tomto týdnu si budeme povídat o sněhu – jak se tvoří? Výtvarnou činnost zaměříme na stříhání – správné držení nůžek a vystřihování vločky. Báseň i píseň budou se zimní tematikou, píseň s doprovodem na klavír.

ZIMNÍ SPORTY: 20. – 24. 1. 2020

Já, člověk, Lidské tělo

Tento týden si s dětmi budeme povídat o všech zimních sportech, které známe. Většinu z nich si zkusíme napodobit ve třídě. Jeden den si zkusíme zahrát na olympiádu. Naučíme se báseň k tématu. Výtvarnou činnost budeme zaměřovat ke sportu.

OBLÉKÁNÍ V ZIMĚ: 27. – 31. 1. 2020

Já, člověk, Čas

V tomto týdnu se zaměříme na oblékání v zimě. Budeme třídit letní a zimní oblečení, hledat rozdíly (velikost, materiál, barva, …). Pohybová hra bude spojena také s oblečením, budeme poznávat hmatem, se zavázanýma očima. Výtvarná činnost bude zaměřena na oblečení.

Dále se děti mohou těšit na:

7. 1. 2020- Divadlo Horní Počernice- Maxipes Fík

15. 1. 2020 – Divadlo P. Kubce- ,,Jak se Barborka zatoulala´´