Třída Motýlci

ŘÍJEN

Už se známe, s kamarády si teď užíváme

Vzdělávací cíle:

• Vytváření poznatků o přírodě na podzim
  • Rozvoj zvídavosti, radosti z objevování
  • Být citlivý k přírodě
  • Umět se bezpečně pohybovat v různém terénu
  • Vnímat tvary a barvy přírodních materiálů
  • Význam rostlin a živočichů pro člověka

Plánované činnosti:

• Pohyb v přírodním terénu
  • Manipulační hry s přírodninami
  • Návštěva lesa
  • Sběr přírodnin
  • Hudební činnosti
  • Výtvarné práce

POJĎME SPOLU NA HOUBY: 1. – 5. 10. 2018

Já a příroda, V říši rostlin

• Tento týden se zaměříme na oblíbenou podzimní činnost a to houbaření. Pomocí obrázků se naučíme houby v lese poznat a znát jejich název. Upozorníme na houby jedovaté a případné nebezpečí. Ve třídě budeme hrát pohybové hry Na houbaře, nebo Najdi houbu. S dětmi zkusíme didaktickou hru Jdeme na houby. Cílem výtvarné práce bude muchomůrka.

ŤUKÁ, ŤUKÁ DEŠTÍK: 8. -12. 10. 2018

Já a příroda, Počasí

• Tento týden budeme s dětmi probírat téma počasí. S pomocí demonstračních obrázků se naučíme termíny jako JASNO, ZATAŽENO, BOUŘKA atd. Každý den si s dětmi budeme pomocí těchto obrázků, zapisovat jak bylo. Budeme poslouchat, jak prší. Poté si zkusíme déšť ztvárnit pomocí orffových násrojů. Naučíme se písničku Dešťové kapičky. Děti budou relaxovat při poslechu pohádky O dešťové kapce.

PODZIMNÍ DRÁČEK: 15. -19. 10. 2018

Já a příroda, Počasí

• V tomto týdnu se zaměříme na draka. Společnými silami si draka vyrobíme a budeme ho chodit pouštět na pole. Řekneme si, v jakých pohádkách drak byl a jaké měl vlastnosti. Seznámíme se se skřítkem podzimníčkem, který nás bude po celý měsíc doprovázet a my budeme plnit jeho úkoly, za které nás čekají různé odměny.

DĚDEČEK ZASADIL ŘEPU: 22. – 26. 10. 2018

Já a příroda, V říši rostlin

• V tomto týdnu bude našim cílem pohádka o Veliké řepě. Pohádku si s dětmi převyprávíme a naučíme se ji svými slovy říci. Seznámíme se s postavami a nakonec si pohádku zkusíme zahrát. Vysvětlíme si proč řepu pěstujeme, k čemu slouží cukr. Zahrajeme si pohybovou hru ,,na Kočku a na Myš‘‘ a hru ,, na řepu‘‘.

DÝŇOVÉ SLAVNOSTI: 29. -2. 11. 2018

Já, člověk, Čas

• Tento poslední říjnový týden se s dětmi seznámíme s tradicí anglického svátku Halloween. Kdo bude mít možnost a chuť, může nám tento týden přinést do školky dýni, kterou si s dětmi zkusíme vydlabat a vyrobit dýňové strašidlo. Každé dítě si také odnese domů svoje strašidýlko z papíru. Děti se naučí halloweenskou básničku. A také budeme poslouchat písničku ,,Máme doma obludu´´

DÁLE SE DĚTI MOHOU TĚŠIT NA:

Sokolník – 2. 10. 2018

Divadlo Koloběžka- 16. 10. 2018