Třída Motýlci

Vzdělávací cíle:

• Vnímání barev v přírodě
  • Respektovat druhé
  • Seznamovat děti s tradicemi, svátky
  • Uvědomit si význam rostlin a živočichů pro člověka
  • Význam lesa pro člověka
  • Uplatňovat svůj vztah k barvě

Plánované činnosti:

• Individuální činnosti podle potřeb dětí
  • Znalost zvířat v lese
  • Znalost ptáků
  • Pohybové hry
  • Hudební výchova
  • Sledovat a vyprávět příběh
  • Zachytit a vyjádřit své prožitky

ŤUKÁ, ŤUKÁ DEŠTÍK: 4. -8. 11. 2019

Já a příroda, Počasí

–              Tento týden budeme s dětmi probírat téma počasí. S pomocí demonstračních obrázků se naučíme termíny jako JASNO, ZATAŽENO, BOUŘKA atd. Každý den si s dětmi budeme pomocí těchto obrázků, zapisovat jak bylo. Budeme poslouchat, jak prší. Poté si zkusíme déšť ztvárnit pomocí orffových násrojů. Děti budou relaxovat při poslechu pohádky O dešťové kapce.

MALÍŘOVA PALETA: 11. – 15. 11. 2019

Já a příroda, Krajina kolem nás

–              V tomto týdnu budeme s dětmi hodně opakovat. Budeme si říkat, co už všechno víme o podzimu, jaké je podzimní počasí, jaké barvy můžeme venku vidět, co se dá na podzim dělat. Výtvarná práce bude zaměřena na barvy. Zahrajeme si na malíře. Nebude chybět ani básnička.

PO PĚŠINĚ K LESÍČKU: 18. – 22. 11. 2019

Já a příroda, V říši zvířat

–              tento týden se s dětmi zaměříme na přírodu kolem nás, a to hlavně na les. Budeme si povídat o zvířátkách žijících v lese. Co všechno v lese roste- stromy, keře. Význam lesa pro člověka, jak se v lese chováme. Seznámíme se s pohádkou Boudo, budko. Navštívíme les, ve kterém si nasbíráme listy na výtvarnou činnost. Budeme zpívat písničku Lesní skřítci.

BRÁNÍME SE BACILŮM: 25. – 29. 11. 2019

Já, člověk, Čas

• V tomto týdnu se s dětmi zaměříme na naše zdraví. Budeme si povídat o tom, jak je důležité o své zdraví pečovat. Co bychom měli dělat proto, abychom byli zdraví. Také si budeme povídat o zdravé stravě. Naučíme se básničku k tématu.

Dále se děti mohou těšit na:

11. 11. 2019- Divadlo Jany Matějcové: Podzime, podzime

ODKAZ NA FOTOGRAFIE: