Třída Motýlci

Vážení rodiče,

vzhledem k situaci, která nastala, se veškeré akce pro děti i rodiče ruší, a do odvolání je mateřská škola uzavřena. Věříme, že tento stav nebude trvat dlouho a budeme se moci všichni navrátit do naší školky.

Rodiče s dětmi můžou pokračovat ve vzdělávacích blocích, jak jsou rozepsány podle týdnů.

Budeme rády, pokud budete s dětmi opakovat básničky, písničky a říkanky. Budete se snažit si povídat o tématech, které na daný týden máme. Budete si s dětmi kreslit s přitom dbát na správný úchop tužky,vyrábět,stříhat nůžkami, hrát společenské hry, skládat puzzle, kostky a mnoho dalšího co máte doma k dispozici.

Přejeme Vám všem, aby jste toto období přečkali doma ve zdraví, klidu a pohodě se svými dětmi.

Budeme se těšit opět na viděnou v Motýlkách.

Míša a Jana

DUBEN

DÍVEJ SE A UVIDÍŠ

VELIKONOČNÍ PŘÍPRAVY: 30. – 9. 4. 2020

Já člověk, Čas

• Toto téma bude zaměřeno na českou tradici spojenou s Velikonocemi. Vyprávění o velikonočních zvycích v rodině. Přiblížíme Velikonoce z různých pohledů – kulturních a náboženských. Pojmenování velikonočních dní v týdnu. Překvapením pro děti bude pečení perníčků. Vytvoříme sváteční náladu pro přípravu na svátky a v úterý všichni oslavíme velikonoční den na třídě.

PLANETA ZEMĚ: 14. – 17. 4. 2020

Já a svět, Planeta Země

• V tomto týdnu si budeme povídat o planetě Zemi, jak je krásná a že si jí musíme chránit a starat se o ní. Podle encyklopedie a obrázkových knih si povíme o rozmanitých rostlinách a o zvířátkách, které zde žijí. Dále si povíme, že na planetě žijí různí lidé. Připomeneme si, že se zde nachází moře, hory, louky, pole, lesy a že každý někde bydlí. Vytvoříme si obrázek lva a člověka jiné pleti a zacvičíme si „Cvičeníčko“.

POZNÁM SVOJE TĚLO: 20. – 24. 4. 2020

Já, člověk, Lidské tělo

• tento týden bude naším cílem lidské tělo. Budeme si osvojovat základní znalosti o lidském těle. Řekneme si, jak naše tělo funguje. Budeme poznávat časti těla. Zabývat se budeme také zdravím a péčí o naše tělo. Děti si mohou do MŠ přinést různé knihy s tímto námětem, případně pokud máte něco zajímavého, co s tématem souvisí, rádi uvítáme.

ČARODĚJNICKÝ REJ: 27. – 30. 4. 2020

Já, člověk, Čas

• V tomto tématu se seznámíme s původem a historií svátku pálení čarodějnic. Naučíme se básničku o čarodějnici. Zaměříme se na pohybové hry k této tématice. Rozhovor- hledání pohádek, ve kterých vystupuje čarodějnice. Vyprávění příběhů o čarodějnicích- dokončení příběhu dle vlastní fantazie. Výroba vlastních čarodějnic.

ODKAZ NA FOTOGRAFIE: