Třída Motýlci

ŽIVÁ PŘÍRODA

Vzdělávací cíle:

• radost z objevování
  • učit se získané pocity a dojmy vyjádřit
  • podpora koncentrace a logického myšlení
  • osvojení jednoduchých poznatků o zvířatech
  • upevňovat zodpovědnost za své chování
  • umět naslouchat

Plánované činnosti:

• oslava svátku MDŽ
  • tvorba překvapení pro maminky a babičky
  • změny počasí na jaře
  • loučíme se s zimou
  • vítáme jaro písničkou
  • zvířata a jejich mláďata

MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN: 2. 3. – 6. 3. 2020

Já, člověk, Čas

• v tomto týdnu se zaměříme na své maminky, které budou mít svátek. Budeme rozvíjet popis postavy a hledat odlišné znaky. Řekneme si, jak se maminky jmenují a co mají rády. Výtvarnou činnost zaměříme na malinké překvapení.

PRVNÍ JARNÍ KVÍTEK: 9. 3. – 13. 3. 2020

Já a příroda, V říši rostlin

• tento už jarní týden se zaměříme na květiny, které nám v březnu začínají růst. Budeme hledat symboly jara. Na vycházkách budeme květiny pozorovat. Děti se naučí jarní píseň a výtvarná práce bude zaměřena na sněženky.

JAK SI ZVÍŘÁTKA UDĚLALA JARO: 16. 3. – 20. 3. 2020

Já a příroda, V říši zvířat

–        tento týden se zaměříme na zvířátka a jejich mláďata. Děti si osvojí názvy všech zvířat chovaných na statku a společně pojmenují samici, samce a jejich mláďata. Děti se dozví základní informace o chovaných druzích zvířat včetně jejich potřeb a možnosti soužití s lidmi. Výtvarnou prací budou zvířata.

JARO V ZAHRADĚ: 23. 3. – 27. 3. 2020

Já a příroda, Krajina kolem nás

• další týden budeme pokračovat s květinami a rostlinami, které nám rostou na zahradě. Budeme pozorovat přírodu kolem nás, hledat další jarní květiny a užívat si sluníčka. S dětmi se naučíme básničku na téma jaro.

Dále se děti mohou těšit na:

17. 3. 2020- BUBLINKOVÁ SHOW

ODKAZ NA FOTOGRAFIE: