Třída Motýlci

ÚNOR

Karnevalové radovánky

Vzdělávací cíle:

• rozvoj pohybových dovedností v oblasti hrubé motoriky
  • aktivně komunikovat s druhými dětmi bez vážnějších problémů
  • projevovat zájem o nové věci
  • osvojení si dovedností důležitých k podpoře draví, bezpečí, osobní pohody i pohody prostředí
  • přiblížení dopadů nemoci na lidské tělo a život člověka

Plánované činnosti:

• koordinace oko, ruka
  • námětová hra ,,Na lékaře´´
  • zvířátka v zimě
  • stopy zvířat
  • čím bych chtěl být, až budu velký
  • karnevalové hry a soutěže

ČÍM BUDU: 4. 2. – 8. 2. 2019

Já a svět, Povolání

• tento týden bude zaměřený na profese. S dětmi si budeme povídat o povolání, které by chtěly dělat, až budou velké. Na některé profese si zkusíme zahrát i ve třídě. Povíme si jak je práce důležitá a co nám přináší.

KARNEVALOVÉ RADOVÁNKY: 11. 2. – 15. 2. 2019

Já, člověk, Čas

• v tomto týdnu nás čeká akce, na kterou se všechny děti jistě těší- Karneval. Celý týden se ponese v duchu her a zábavy. Celý karnevalový den si děti užijí ve svých oblíbených maskách, zatančí na oblíbené písničky a zasoutěží.

VE ZDRAVÉM TĚLE, ZDRAVÝ DUCH: 18. 2. – 22. 2. 2019

Já, člověk, Lidské tělo

• tento týden si budeme s dětmi povídat o tom jak je důležité zdraví. Jak o sebe v zimě správně pečovat, jak předcházet nemocem, jak s nimi bojovat. Osvojíme si základní znalosti o lidském těle. Naučíme se všechny části těla, vnitřní orgány a kosti.

HUBOVAL VRABČÁK NA ZIMU: 25. 2. – 1. 3. 2019

Já a příroda, V říši zvířat

• V tomto týdnu se seznámíme se životem zvířat v zimě. Jak se o ně můžeme starat a pomoci jim? Budeme pracovat s obrázkovým materiálem. Při prohlížení encyklopedií si přiblížíme život zvířat v jiných zemí (tučňáci, lední medvědi.) O vycházkách budeme hledat krmítka pro ptáčky, do kterých budeme sypat zrníčka.
Dále se mohou děti těšit na:

7. 2. – Divadélko ,,O tureckém rybáři ´´

12. 2. – Karneval