DUBEN  Výsledek obrázku pro žabičky obrázky

TEMATICKÝ CELEK:     Já, člověk

Já a příroda

TEMATICKÁ ČÁST:      V říši rostlin

Čas

Volné téma

TÉMATA:   Vítání jara 30. 3. – 3. 4. 2020

Velikonoce 6. 4. – 10. 4. 2020

Barevná příroda 13. 4. – 17. 4. 2020

Pozor červená 20. 4. – 24. 4. 2020

Čarodějnice 27. 4. – 1. 5. 2020

Milí rodíče,

vzhledem k situaci, která nastala v měsíci březen a dále pokračuje i v dalším měsíci, se všechny kulturní akce a semináře pro rodiče ruší!!!

Nadále se budu snažit pro Vás připravovat pracovní listy, které budu směrovat k logopedii a předmatematické orientaci.

Vypsala jsem Vám témata, kterými jsme se měli věnovat v měsíci duben, takže některé pracovní listy se budu snažit vybírat i podle nich.

Pokud budete mít chuť si s dětmi zkrátit chvíle při pobytu doma, budu ráda, když pracovní listy využijete!

Mějte se moc hezky, ať jste zdraví a v pořádku! Ať brzy tato nejistá a nepříjemná situace zkončí a my se zase společně sejdeme v naší třídě Žabiček.

Pozdravujte Vaše děti 🙂

Zdraví paní učitelka Káťa

Fotky třídy: http://zabicky16.rajce.idnes.cz/

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči, spolupráce s mateřskou školou.

Dávejte dítěti najevo, že není ve školce za trest. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády. První den příchod neuspěchejte, nebuďte nervózní. S paní učitelkou můžete probrat a zkonzultovat požadavky a potřeby dítěte.

Často se stává, že maminky odloučení od dítěte snáší hůře než dítě samotné. Důvěřujte paním učitelkám, které mají spoustu zkušeností a jsou na adaptaci dětí připravené. I když se loučíte s plačícím dítětem, neznamená to, že dítě ve školce propláče celý den. Zkuste se přesto usmát a popřát mu hezký den. Po Vašem odchodu paní učitelky dítě zabaví, zaujmou hračkami, hrou a dítě ztratí pojem o čase. Najde si zábavu mezi vrstevníky.

Je důležité, aby dítě získalo jistotu a v prostředí mateřské školy se cítilo bezpečně. Dodržujte prosím režim školky, hlavně dobu příchodů a odchodů. Pokud slíbíte, že přijdete po obědě, slib dodržte.