LEDEN      Výsledek obrázku pro žabičky obrázky

TEMATICKÝ CELEK: Já, člověk

Já a příroda

Já a svět

TEMATICKÁ ČÁST:   Čas

V říši zvířat

Cestujeme světem

TÉMATA:  Tři králové 6.1. – 10.1. 2020

Z pohádky do pohádky 13.1. – 17.1. 2020

Cesta za zvířátky 20.1. – 24.1. 2020

Život za polárním kruhem 27.1. – 31.1.2020

Nejprve zavzpomínáme na Vánoce, poté si společně s dětmi budeme povídat o tradici „TŘÍ KRÁLŮ“. Připomeneme si jména králů, jejich oděv, ale i tříkrálový průvod městem.

Dále nás čeká výlet do světa pohádek. Připomeneme si nejznámější české pohádky, posvítíme si na tradiční souboj dobra se zlem. Děti budou tříbit svou vlastní fantazii nejen nad ilustracemi z knížek, ale i ve svých kresbách. Upevní si mravní kodex (zlo musí být potrestáno).

Připomeneme si zvířátka, která známe. Budeme si povídat o jejich charakteristice, jaká jsou, kde žijí, co jedí atd. Děti budou moci dát průchod své tvořivosti.

V závěru tohoto měsíce se seznámíme se životem za polárním kruhem. Osvojíme si základní poznatky o životě Eskymáků a stylu jejich života. Vydáme se do kraje pokrytého sněhem a plného mrazu, dozvíme se co je Iglú. Pomocí obrázkového materiálu (encyklopedie, atlas atd.) budeme hledat zvířata, která žijí za polárním kruhem.

KULTURNÍ AKCE:

15.1.2020 Divadlo – „Jak se Barborka zatoulala“

Fotky třídy: http://zabicky16.rajce.idnes.cz/

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči, spolupráce s mateřskou školou.

Dávejte dítěti najevo, že není ve školce za trest. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády. První den příchod neuspěchejte, nebuďte nervózní. S paní učitelkou můžete probrat a zkonzultovat požadavky a potřeby dítěte.

Často se stává, že maminky odloučení od dítěte snáší hůře než dítě samotné. Důvěřujte paním učitelkám, které mají spoustu zkušeností a jsou na adaptaci dětí připravené. I když se loučíte s plačícím dítětem, neznamená to, že dítě ve školce propláče celý den. Zkuste se přesto usmát a popřát mu hezký den. Po Vašem odchodu paní učitelky dítě zabaví, zaujmou hračkami, hrou a dítě ztratí pojem o čase. Najde si zábavu mezi vrstevníky.

Je důležité, aby dítě získalo jistotu a v prostředí mateřské školy se cítilo bezpečně. Dodržujte prosím režim školky, hlavně dobu příchodů a odchodů. Pokud slíbíte, že přijdete po obědě, slib dodržte.