Výsledek obrázku pro žabičky obrázky

Září

TEMATICKÝ CELEK:

TEMATICKÁ ČÁST:

TÉMATA:

KULTURNÍ AKCE:

Fotky třídy: http://zabicky16.rajce.idnes.cz/

Adaptace stávajících dětí ve školce

Pokud do třídy budou chodit děti, které již do mateřské školy chodily, adaptace bude pouze individuální podle dohody učitele a rodiče.

Na děti se budeme těšit v pondělí 2. 9. 2019, ve stejných časech jako ve školním roce minulém. (6.30 -7.00 v rybičkách, 7.00 -16.00 v žabičkách, v 16.00 -17.00 v rybičkách)

Adaptace nových dětí ve školce

1.den – 2 hodiny s rodiči 8.00 – 10.00

2.den – 2 hodiny bez rodičů 8.00 – 10.00

3.den – do oběda bez rodičů 7.00 – 12.30

4.den – po dohodě s rodiči – možnost odpočívat v mateřské škole

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči, spolupráce s mateřskou školou.

Dávejte dítěti najevo, že není ve školce za trest. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády. První den příchod neuspěchejte, nebuďte nervózní. S paní učitelkou můžete probrat a zkonzultovat požadavky a potřeby dítěte.

Často se stává, že maminky odloučení od dítěte snáší hůře než dítě samotné. Důvěřujte paním učitelkám, které mají spoustu zkušeností a jsou na adaptaci dětí připravené. I když se loučíte s plačícím dítětem, neznamená to, že dítě ve školce propláče celý den. Zkuste se přesto usmát a popřát mu hezký den. Po Vašem odchodu paní učitelky dítě zabaví, zaujmou hračkami, hrou a dítě ztratí pojem o čase. Najde si zábavu mezi vrstevníky.

Je důležité, aby dítě získalo jistotu a v prostředí mateřské školy se cítilo bezpečně. Dodržujte prosím režim školky, hlavně dobu příchodů a odchodů. Pokud slíbíte, že přijdete po obědě, slib dodržte.