ŽABIČKY

Fotky třídy: http://zabicky16.rajce.idnes.cz/

Adaptační týden

Školní rok 2020/2021

1. den – hraní s rodiči ve třídě, děti se seznamují s novým prostředím a s paní učielkama (doporučují se 2 hodiny)

2. den – hraní ve třídě bez rodičů, děti se seznamují s novými pravidly a s dětmi (doporučují se 2 hodiny)

3. den – děti si hrají ve třídě, seznámí se s prostředím na zahradě, po obědě si rodiče děti vyzvedávají mezi 12:15 až 12:30 hod

4. a 5. den – děti si rodiče vyzvedávají po obědě (12:15 – 12:30)

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči, spolupráce s mateřskou školou.

Dávejte dítěti najevo, že není ve školce za trest. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády. První den příchod neuspěchejte, nebuďte nervózní. S paní učitelkou můžete probrat a zkonzultovat požadavky a potřeby dítěte.

Často se stává, že maminky odloučení od dítěte snáší hůře než dítě samotné. Důvěřujte paním učitelkám, které mají spoustu zkušeností a jsou na adaptaci dětí připravené. I když se loučíte s plačícím dítětem, neznamená to, že dítě ve školce propláče celý den. Zkuste se přesto usmát a popřát mu hezký den. Po Vašem odchodu paní učitelky dítě zabaví, zaujmou hračkami, hrou a dítě ztratí pojem o čase. Najde si zábavu mezi vrstevníky.

Je důležité, aby dítě získalo jistotu a v prostředí mateřské školy se cítilo bezpečně. Dodržujte prosím režim školky, hlavně dobu příchodů a odchodů. Pokud slíbíte, že přijdete po obědě, slib dodržte.

Paní učitelka Káťa a paní učitelka Andrejka se budou těšit na všechny děti v měsíci září.