Říjen     Výsledek obrázku pro žabičky obrázky

TEMATICKÝ CELEK: Já, člověk

Já a příroda

TEMATICKÁ ČÁST:  Počasí

Čas

Krajina kolem nás

TÉMATA:  Co umí vítr a déšť 30.9 – 4.10. 2019

Drak vyletěl až do oblak 7.10 – 11.10. 2019

Čarujeme s podzimem 14.10. – 18.10. 2019

Podzimní skřítci 21.10. – 25.10. 2019

Co děláme celý den a rok 28.10. – 1.11. 2019

V prvním týdnu si budeme povídat o tom, jaké změny v přírodě nás můžou potkat a to hlavně v podobě počasí. Jaké počasí je typické na podzim, na co si dáváme pozor a jak se vhodně oblékat.

Další týden nám postupně naváže  do týdne druhého, kde si povíme o tradicích v tomto ročním období. Vytvoříme si papírového draka a povíme si, jaký je rozdíl mezi drakem pohádkovým a drakem papírovým.

V druhé polovině se budeme věnovat měnící se přírodě a hlavně její barevnosti. Budeme pozorovat babí léto, jaké má krásné podzimní barvy.

Navážeme týdnem dalším, kde si vytvoříme kouzelný svět skřitků, víl, bludiček a vodníků. V tomto týdnu zapojíme i naše rodiče, kteří nám jistě rádi pomohou tento svět podzimních kouzel a tajů vytvořit.

Na závěr měsíce si zopakujeme z předešlého roku všechny roční období, jaké nám přinášejí změny v přírodě. Dále si řekneme jakými činnostmi se můžeme během dne věnovat a jak trávíme čas ve školce.

KULTURNÍ AKCE:

15.10. 2019 – divadlo „Kominíček a štěstí“

22.10. 2019 – Vánoční focení

23.10. 2019 – Zamykání zahrady + dílničky

Fotky třídy: http://zabicky16.rajce.idnes.cz/

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči, spolupráce s mateřskou školou.

Dávejte dítěti najevo, že není ve školce za trest. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády. První den příchod neuspěchejte, nebuďte nervózní. S paní učitelkou můžete probrat a zkonzultovat požadavky a potřeby dítěte.

Často se stává, že maminky odloučení od dítěte snáší hůře než dítě samotné. Důvěřujte paním učitelkám, které mají spoustu zkušeností a jsou na adaptaci dětí připravené. I když se loučíte s plačícím dítětem, neznamená to, že dítě ve školce propláče celý den. Zkuste se přesto usmát a popřát mu hezký den. Po Vašem odchodu paní učitelky dítě zabaví, zaujmou hračkami, hrou a dítě ztratí pojem o čase. Najde si zábavu mezi vrstevníky.

Je důležité, aby dítě získalo jistotu a v prostředí mateřské školy se cítilo bezpečně. Dodržujte prosím režim školky, hlavně dobu příchodů a odchodů. Pokud slíbíte, že přijdete po obědě, slib dodržte.