ŽABIČKY    Výsledek obrázku pro žabičky obrázky

ŘÍJEN

TEMATICKÝ CELEK: Já, člověk

Já a příroda

TEMATICKÁ ČÁST:  Počasí

Krajina kolem nás

Čas

TÉMATA:   Co umí vítr a déšť

Drak, vyletěl do oblak

Krásy lesa

Co sklízíme na poli

Co děláme celý den a rok

V prvním týdnu si budeme povídat o podzimním počasí, co je pro něj typické, jak se na podzim oblékáme. Postupně přejdeme do dalšího týdne, ve kterém si vytvoříme draka. Během těchto dvou týdnů si naučíme podzimní básničky a zahrajeme si spousty her motivované podzimem.

V dalším týdnu se dostaneme do života v lese. Řekneme si jak se v lese máme chovat, co v něm můžeme vidět, čím je pro nás les dobrý. Zahrajeme si hry o lesních zvířátkách, zatancujeme si a něco hezkého si vytvoříme.

Další týden budeme věnovat podzimní úrodě. Co můžeme vypěstovat, naučíme se plody poznávat, ochutnáme je, namalujeme. Zkrátka se seznámíme s plody vypěstovanými na poli všemi smysly.

Poslední týden si budeme vypravovat o průběhu našeho celého dne. Seznámíme se s ročními obdobími a dny v týdnu.

Fotky třídy: http://zabicky16.rajce.idnes.cz/

Adaptace nových dětí ve školce

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči, spolupráce s mateřskou školou.

Dávejte dítěti najevo, že není ve školce za trest. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády. První den příchod neuspěchejte, nebuďte nervózní. S paní učitelkou můžete probrat a zkonzultovat požadavky a potřeby dítěte.

Často se stává, že maminky odloučení od dítěte snáší hůře než dítě samotné. Důvěřujte paním učitelkám, které mají spoustu zkušeností a jsou na adaptaci dětí připravené. I když se loučíte s plačícím dítětem, neznamená to, že dítě ve školce propláče celý den. Zkuste se přesto usmát a popřát mu hezký den. Po Vašem odchodu paní učitelky dítě zabaví, zaujmou hračkami, hrou a dítě ztratí pojem o čase. Najde si zábavu mezi vrstevníky.

Je důležité, aby dítě získalo jistotu a v prostředí mateřské školy se cítilo bezpečně. Dodržujte prosím režim školky, hlavně dobu příchodů a odchodů. Pokud slíbíte, že přijdete po obědě, slib dodržte.

Kulturní akce:    2.10. Sokolník

16.10. Divadelní představení