ÚNOR   Výsledek obrázku pro žabičky obrázky

TEMATICKÝ CELEK:     Já, člověk

Já a svět

TEMATICKÁ ČÁST:      Planeta Země

Já, ty, my

Čas

TÉMATA:   Vesmír a planety 3. 2. – 7. 2. 2020

Zimní hry 10. 2. – 14. 2. 2020

Čím cestujeme 17. 2. – 21. 2. 2020

Karneval 24. 2. – 28. 2. 2020

Začátkem týdne nás čeká velmi zajímavé téma a to „Vesmír A NAŠE PLANETA“. Seznámíme děti s pojmy vesmír, sluneční soustava, Slunce, Země, hvězda a jiné. Vyprávěním si děti budou postupně uvědomovat, jaký tvar mají planety, hvězdy, Slunce, že jsou různě velké a jinak od sebe vzdálené. Budeme se snažit v dětech rozvíjet fantazii a jejich samostatnou tvořivost.

Nezapomeneme ani na tradiční sporty a hry. S dětmi si budeme povídat o zimních sportech, jaké znají, jaké mají vybavení, zda se provozují v kolektivu a nebo samostatně. Povíme si o Olympijských hrách a symbolu olympijských her.

Povíme si o dopravních prostředcích, které známe a kterými cestujeme. Budeme rozvíjet fantazii dětí výtvarnými činnostmi a pohybově – hudebními hrami. Povedeme s dětmi rozhovory na téma  „Čím bych chtěl cestovat“?

Tento týden nás čeká KARNEVAL, na který se všichni moc těšíme. Společně vyzdobíme třídu a zahrajeme si spousty různých her a soutěží. Zatancujeme si na oblíbené písničky z pohádek, povíme si o tradicích a zvycích spojených s masopustem.

KULTURNÍ AKCE:

11. 2. 2020 Divadlo – Kačka a Gábina

19. 2. 2020 – Solná jeskyně

25. 2. 2020 – Cirkus Adonis

27. 2. 2020 – Karneval na třídě – v maskách

Fotky třídy: http://zabicky16.rajce.idnes.cz/

Nejdůležitější v procesu adaptace je počáteční oboustranná důvěra mezi učitelkou a dítětem, ale i učitelkou a rodiči, spolupráce s mateřskou školou.

Dávejte dítěti najevo, že není ve školce za trest. Voďte jej do školky s tím, že je to pro něj zábava, nový zážitek, příležitost jak získat nové kamarády. První den příchod neuspěchejte, nebuďte nervózní. S paní učitelkou můžete probrat a zkonzultovat požadavky a potřeby dítěte.

Často se stává, že maminky odloučení od dítěte snáší hůře než dítě samotné. Důvěřujte paním učitelkám, které mají spoustu zkušeností a jsou na adaptaci dětí připravené. I když se loučíte s plačícím dítětem, neznamená to, že dítě ve školce propláče celý den. Zkuste se přesto usmát a popřát mu hezký den. Po Vašem odchodu paní učitelky dítě zabaví, zaujmou hračkami, hrou a dítě ztratí pojem o čase. Najde si zábavu mezi vrstevníky.

Je důležité, aby dítě získalo jistotu a v prostředí mateřské školy se cítilo bezpečně. Dodržujte prosím režim školky, hlavně dobu příchodů a odchodů. Pokud slíbíte, že přijdete po obědě, slib dodržte.